Taksim Yürüyüşü

30 Nisan 1-2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 9. Giresun Günleri’nin yeterince ses getirebilmesi ve basın organlarında yerini bulabilmesi için, bu yıl da Taksim yürüyüşü uygulamamızı devam ettiriyoruz.

Bu yılki Taksim yürüyüşümüz 26 Nisan 2015’te Taksim İstiklal Caddesi’nde saat 13:00’da Taksim Tünel önünden başlatılacak. Milletvekilleri, bürokratlar, yerel yönetim temsilcileri, kaymakam ve belediye başkanlarımız, STK yöneticilerimiz, il ilçe ve köy derneklerimizin temsilci ve üyeleri, yerel ve ulusal basından temsilcilerin bulunacağı bu yürüyüşte; Giresun’un değerlerini taşıyan görseller, yürüyen reklam panoları, ilçelerin değerlerini ortaya koyan dövizler, araç süslemeleri, ilçelerimizin folklor grupları, maskotlar ve Giresun’a dair her şeyi Taksim’e taşıyoruz.

Bunun için Giresun’un bütün ilçe derneklerinin katkılarıyla bir kısmı yöresel kıyafetler giyinmiş olan hemşerilerimizi toplayacağız; Taksim’de buluşarak renkli, dikkat çekici bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. 26 Nisan Taksim yürüyüşündeki amaç, İstanbul’un en hareketli ve kozmopolit semtinde Giresun’u bütün değerleriyle göz önüne getirmek ve tanıtmaktır.

Bütün İstanbullu dostlarımızı, hemşerilerimizle birlikte 26 Nisan saat 13:00’te Taksim yürüyüşüne bekliyoruz.